bahadirarcan39@gmail.com

TEKLİF AL
Mutlu Yıllar...hoşgeldin 2023...
Buradasınız: Anasayfa / Blog
31 Aralık 2022, Cumartesi
Mutlu Yıllar...Hoşgeldin 2023...
Yeni Yıla Merhaba
Mutlu Yıllar...Hoşgeldin 2023...

Nedir zaman nedir? Diye sorar Necip Fazıl Kısakürek,
Bir su mu, bir kuş mu?
Nedir zaman, nedir?
İniş mi yokuş mu?
Belki de bir hırsız;
İzi, lekesi var.
Belki de bir hırsız;
O yok, gölgesi var…

Bir yıl daha geçiyor ömrümüzden. Zamanı kendi içimizde tam olarak tanımlayamasak da bizden neler götürdüğünü, neler getirdiğini bir türlü unutamıyoruz. Her geçen günü bir bir eksiltip 365’i tamamlayınca ise bitti eski yıl, geldi yeni yıl diye kimine üzüldüğümüz, kimine sevindiğimiz, herkese göre farklı geçen bir süreç yaşıyoruz.
Yılın bir an önce bitmesi için can atan bir sürü insan var mutlaka. Yaşadıkları acıların, olumsuz deneyimlerin bir an önce bitmesini ve gelecek yeni yıl ile birlikte hayatlarına sihirli bir değneğin değmesini bekleyenler…Geçen zamanı kendi açımızdan sağlıklı bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Olumsuz deneyimlerimizin etkisini azaltmak için daha güçlü ve daha kararlı olmak zorundayız. Sadece olumsuz olaylara odaklanırsak kendimize çok da yardımcı olabileceğimizi düşünmüyorum. Kaybettiklerimizi bilmeli, unutmamalı, ders almalı fakat kazandıklarımızı da göz ardı etmemeliyiz. Başarısızlıklarımız oldu, başardıklarımız oldu…Yeni insanlar kazandık ama çok da insan kaybettik belki…Hayat böyle bir şey değil miydi zaten?

Bir diğer tarafta da bu yılın hiç bitmemesini isteyenler var. Zamanın akışından endişe duyan, ona dört elle sarılmaya çalışan…Peki ya zamana bir nevi yapışmaya çalışmamız onun akışını etkiler mi? Biz öyle yapmaya çalışsak da zamanın bize yapışmak istediğini pek sanmıyorum. O kendi akışında, kendi kurallarıyla ilerlemeye devam ediyor. Günleri kovalamaktan ziyade yaşamakla geçirmemiz gerekiyor. Eğer ki “an”ın tadını çıkarabiliyor ve onu kabullenebiliyorsak ne mutlu bize. Kaçırdığımız an ne kadar fazlaysa burukluğumuz da o kadar fazla olur. Zaman ile dost olmak gerek elden geldiğince. Bazı şeyleri zamana yaymak gerek. Bir işi, bir görevi yapabildiğimiz kadar yapmak bile pes etmekten çok daha iyidir.

Herkes yeni yıl girmeden 2022’de kaybettiği, kazandığı şeylerin muhasebesini yapmalı. Bitmekte olan yıl ile her ne olmuş olursa olsun güzelce vedalaşıp uğurlamak gerek. 2022’ye şükran duyup ve dediğim gibi her ne yaşanmış olursa olsun teşekkür edip 2023’ü sevgiyle karşılamak emin olun ki bize manevi olarak çok büyük ferahlık sağlayacak.

Fotoğraf anlamında 2022 benim için gayet güzel geçti. Girdiğim 8 Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda 6 tane altın madalya kazandım. İstanbul’da fotoğraf atölyeleri düzenledim ve bir sürü yeni insanla tanışıp çok güzel dostluklar kurdum. Online fotoğraf eğitimleri verdim ve youtube kanalı açtım. Büyük keyifle çektiğim bir sürü fotoğraf ile yine harika hatıralar biriktirdim. Yeni yılda umarım başarılarımı çok daha ileriye taşıyabilirim. Fotoğrafta ışık olmaya devam edebilmek benim için çok önemli. Sürdürülebilir başarı en büyük başarı çünkü.
2022 yılını yolcu ederken, 2023 yılının tüm insanlık adına sağlık, huzur, mutluluk ve barış içerisinde geçmesini diliyorum…
Yeni yılınız kutlu olsun…

Etiketler
2023
happy new year
mutlu yıllar
hoşgeldin 2023
bahadirarcan
yılbaşı
Detaylı Bilgi İçin Arayınız